Кількість позичальників в МФО постійно зростає. Мільйони українців на постійній основі користується послугами таких кредиторів, оскільки це дуже зручно. У чому секрет успіху мікропозик? Незважаючи на високі відсоткові ставки, невеликі суми і короткі терміни, кредити онлайн без перевірки залишаються популярними.

Насправді секрету немає. Послугами мікрофінансових організацій користуються люди, яким потрібні гроші “тут і зараз”, які не можуть з якихось причин звернутися в банк і потребують невеликої фінансової підтримки. В таких випадках складно придумати щось зручніше ніж кредит онлайн за паспортом. Переваги кредит позики онлайн очевидні.

  • Можливість швидко отримати гроші. Швидкість обумовлена ​​автоматизацією обробки заявок за 1 хвилину. Яким би великим не був штат співробітників в МФО, вони не зможуть працювати швидше звичайної програми.
  • Зручність. Щоб отримати 5-10 гривень у банку, потрібно прийти туди особисто, дочекатися черги та написати заяву. На все це піде не менше 30 хвилин, без урахування дороги. У МФО ви отримаєте гроші прямо зараз, оформивши заяву на сайті та надавши номер карти. З карти же можна і погасити заборгованість.
  • Високий відсоток схвалень. Кредитору не важливо, де ви працюєте, скільки отримуєте, і чи є у вас поручителі. Навіть зіпсована кредитна історія не завжди є підставою для відмови.

Чи є недоліки у кредиту до зарплати онлайн?

Недолік у мікропозик все ж є: якими б м’якими не були вимоги, вам доведеться віддавати позику в строк. Якщо ви не змогли цього зробити і просто зникли, борг може бути переданий відповідним організаціям.

Але чи насправді все погано, як запевняють ЗМІ? Можна сказати точно, чому мікрокредити, з їх підвищеною ставкою і обмеженим “терміном дії”, такі популярні. І мова зовсім не про фінансове благополуччя громадян: збільшенню попиту сприяють інші причини.

Ринок кредитування розвивається

Розсилання кредитних карт поштою і божевільні ставки залишилися в минулому. Ринок кредитування стає більш цивілізованим: банки працюють обережно, БКІ — фіксують будь-які порушення, а позичальники дорослішають і обзаводяться кредитною історією. Не завжди хорошою, на жаль.

Позичальники, які колись “забули” про зобов’язання, тепер хочуть більшого: взяти автокредит, купити квартиру в іпотеку, отримати банальну кредитку. Натикаючись на відмови, вони змушені виправляти кредитну історію, заробляти собі репутацію. На допомогу приходять МФО, які без проблем дають гроші. Кілька успішно виплачених позик — і банки охочіше приймають заяви.

Жорсткість вимог до позичальників

Не перший рік банки розвертають потенційних клієнтів ще біля входу у відділення, відмовляючи навіть невеликих, споживчих кредитах. Тепер в магазинах замість стійок банків стоять столики представників МФО. Банки відмовляють тим, хто отримує “чорну” або “сіру” зарплату, відмовляють студентам і пенсіонерам, не перераховують гроші тим, хто не має кредитної історії або хоч раз “проштрафився” перед кредитором. Отримати простий споживчий кредит на холодильник або меблі стало складніше.

Позичальники з гарною кредитною історією і “білою” зарплатою користуються кредитками — це простіше і дешевше споживчих кредитів, решта — йдуть в МФО.

Розвиваються і представники ринку мікрокредитування.

  • З’явилися можливості для онлайн-оформлення та виплати: клієнтам більше нікуди не потрібно йти.
  • Поряд зі “швидкими” позиками на строк до місяця і ставкою близько 2% деякі МФО відкрили програми довгострокового кредитування. Ставка значно менше, іноді навіть порівнянна з банківською.

МФО розвиває програми лояльності і довіряє клієнтам. Щоб отримати велику суму, позичальникові не потрібно брати довідку в бухгалтерії. Досить лише раз або два взяти мікропозику і повернути гроші вчасно.

Домовитися з МФО набагато простіше. Як і простіше банально додзвонитися до людини, вирішального важливі питання. Продовжити термін позики нерідко можна в онлайн-режимі, не відвідуючи офіси і не пояснюючи причин. Не дивно, що ринок мікрокредитування тіснить банківський сектор.

Tags:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 12 = 21